ceruleum سلامت همایش برنامه شهرکرد

ceruleum: سلامت همایش برنامه شهرکرد موسیقی باشگاه خبرنگاران جوان همایش فعالان، سفیران و دوستداران سلامت

گت بلاگز علمی پزشکی مرداد ماه شروع فعالیت پایگاه‌های سنجش نوآموزان پیش دبستانی

رئیس شرکت آموزش و پرورش استثنایی گفت: نوآموزان پیش دبستانی می‌توانند از آخرهای مردادماه ماه جهت شرکت در طرح سنجش اقدام کنند.

مرداد ماه شروع فعالیت پایگاه‌های سنجش نوآموزان پیش دبستانی

مجید قدمی مدیر شرکت آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورشگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص طرح سنجش سلامت نو آموزان اظهار داشت: بخشنامه این طرح به استان ها ارسال شده است و از اول خرداد ماه نوآموزان بدو ورود به کلاس اول جهت نوبت گیری در این طرح اقدام می کنند.

عبارات مهم : آموزش
وی افزود: مبلغ سنجش دانش آموزان ۲۰ هزار تومان تعیین شده است و آزمون بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی از دانش آموزان گرفته می شود.

رئیس شرکت آموزش و پرورش استثنایی کشور تصریح کرد: سنجش نوآموزان دو حالت دارد که در نخستین شکل آن نوآموز بدون هیچگونه مشکلی بر اساس آزمون های انجام شده است به مدارس عادی راه پیدا می کنند و در حالت دوم با توجه به ارزیابی های انجام شده است مشکوک به مسئله خاصی بوده که به بخش تخصصی ارجاع داده می شود که در این بخش پولی از خانواده ها اخذ نشده و بعد از معاینات مجدد شرایط نو آموز جهت ورود به مداردس عادی و استثنایی تعیین می شود.

وی اظهار داشت: در طرح سنجش نو آموزان خانواده هایی که کودک ۵ سال تمام دارند می توانند از آخر مرداد ماه نسبت به شرکت در این طرح اقدام کنند و سنجش سلامت این فرزند ها جهت ورود به دوره پیش دبستانی انجام گیرد.

قدمی در خصوص گروهی از نوآموزانی که سال گذشته در طرح سنجش سلامت شرکت نکردند یادآور شد: متاخرین امسال تا آخر اردیبهشت ماه وقت دارند در این طرح شرکت کنند که در این زمینه مدارس همکاری خوبی داشتند و در شرایطی که دانش آموزان طرح سنجش را انجام ندهند کارنامه آخر سال تحصیلی جهت آن ها صادر نمی شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | سلامت | خانواده | قدمی | آموزش و پرورش | مدارس استثنایی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog