ceruleum سلامت همایش برنامه شهرکرد

ceruleum: سلامت همایش برنامه شهرکرد موسیقی باشگاه خبرنگاران جوان همایش فعالان، سفیران و دوستداران سلامت

گت بلاگز سیاسی با از بین بردن بعضی طرح‌ها معلوم است ۱۲ میلیارد دلار قاچاق وارد کشور می‌شود!

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت:وقتی دولت می‌گوید کارت سوخت مورد نیاز نیست، طرح شبنم متوقف شود و تمام زمینه‌های شفافیت از بین می‌رود طبی

با از بین بردن بعضی طرح‌ها معلوم است ۱۲ میلیارد دلار قاچاق وارد کشور می‌شود!

به گزارش حوزه احزاب و تشکل هایگروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در سفری یک روزه به استان کرمان ابتدا در مهدیه شهدای شهرستان بم حاضر شد و در جمع مردم این شهر گفت: فصل انتخابات مهم هست، لیکن مردم وقت میکنند جهت ۴ سال آینده آینده خود را رقم بزنند، بر این اساس مورد نیاز است تا گزینش ملت بر اساس واقعیات و تجربه ای که در ۴ سال گذشته شکل گرفته، باشد.
وی افزود: اینکه در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نتیجه انتخابات ها چندان قابل آینده نگری نیست و این موضوعی است که تاکنون بار ها نیز مورد اذعان دشمن های ما نیز قرار گرفته هست، لیکن در کشور عزیزمان ایران به معنای واقعی کلمه مردم تعیین کننده مهم هستند نه کلوب های قدرت و ثروت.

عبارات مهم : ایران

جلیلی در همین باره به ذکر خاطره ای پرداخت و اظهار داشت: در وقت مذاکرات هسته ای یک بار به آقای سولانا گفتم که تفاوت مردم سالاری دینی ما با لیبرال دمکراسی شما در این است که اگر در کشور شما فردی رای می دهد سپس دنبال کار خودش می رود، ولی در جمهوری اسلامی بسیاری از مردم اگر رای میدهند بعد از آن حاضرند که جان خودشان را هم تقدیم کنند و با همه وجود پای کار می ایستند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: جایگاه رییس جمهور در کشور عزیزمان ایران بسیار مهم و موثر هست، لیکن نفر دوم کشور و رییس دستگاه اجرایی است و یک رییس جمهور می تواند با یک رویکرد صحیح؛ بسیاری از پرسشها مردم را حل کند یا به حداقل برساند.
وی ادامه داد: اگر امروز بسیاری از پرسشها در کشور وجود دارد و نارسایی های مختلفی در عرصه های گوناگون دیده می شود راه حلش در گزینش صحیح رییس جمهور است و واقعیت این است که گزینش های خود ما چه درست باشد و چه نادرست؛ نتیجه مستقیمی بر زندگی و جامعه ما خواهد داشت.
جلیلی در ادامه با بیان اینکه عده ای میخواهند انتخابات را به عرصه ای جهت «ترس های موهوم در آینده» تبدیل کنند، گفت: به عنوان نمونه می گویند اگر ما رای نیاوریم جنگ می شود! یا اگر ما نباشیم روابط خارجی کشور عزیزمان ایران با دنیا بهم می خورد! ولی این ادعا ها غیر واقعی و موهوم است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: به عنوان نمونه امنیت امروز ما که در سطح منطقه مثال زدنی است و دشمن های نیز به آن اذعان دارند حاصل تفکر انقلابی است و به همین علت دشمن ۲۸ سال است جرات نزدیک شدن به مرزهای ما را ندارد یا این عین سخنان اوباما رییس جمهور سابق امریکاست که گفت: ما در شرایطی با کشور عزیزمان ایران توافق هسته ای را انجام دادیم که اولا امکان گزینه نظامی و جنگ با کشور عزیزمان ایران را نداشتیم و ثانیا امکان ادامه تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران نیز وجود نداشت، لیکن بعضی کشور ها در این باره همکاری مورد نیاز را انجام نمی دادند و ساختار تحریم های علیه کشور عزیزمان ایران در حال فروپاشی بود.
جلیلی گفت: امروز مشاهده میکنید که به صراحت بحث های غیر واقعی و نازلی را مطرح می کنند و می گویند اگر رقبای ما پیروز شوند در پیاده رو ها دیوار می کشند! این حرف ها را بیان می کنند تا دیوار بکشند بین وضع موجود وکارنامه ادعایی آن ها.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: ۴ سال قبل عده ای در پاسخ به پرسشها مردم گفتند راه حل این پرسشها گفتگو با چندینه کشور خاص آن هم به سبک خودمان است و حالا بعد از ۴ سال باید ارزیابی کرد که این رویکرد چقدر موفق بوده است؟
وی افزود: قرار بود لبخند بزنند و پرسشها را طوری حل کنند که هم چرخ سانتریفیوژ ها بچرخد و هم چرخ کارخانه ها؛ بر این اساس در ماحصل ۱۵ سال زحمات دانشمندان هسته ای کشور بتون ریختند، ۹۸ % از مواد غنی شده است را که در طول ۱۰ سال بدست آمده بود به خارج از کشور انتقال یافته کردند، عمده سانتریفیوژ ها را جمع کردند، ولی امروز خود مسئولان دولت فعلی می گویند امریکا نه به روح برجام پایبند است و نه به متن آن!
جلیلی با اشاره به پرسشها اقتصادی امروز جامعه از جمله زیاد کردن قیمت بیکاری و رکود اقتصادی خاطر نشان کرد: در کشور عزیزمان ایران ظرفیت های فراوانی جهت اداره کشور وجود دارد، از نفت و گاز تا اوضاع اقلیمی و کشاورزی و گردشگری وجود دارد، ولی در این مدت چه استفاده ای از این وقت ها جهت اداره کشور شد؟ ما نمی گوییم باید در این ۴ سال معجزه می کردند یا امروز آمار خیلی خاصی میدادند، ولی واقعا باید مشخص شود در این مدت توانستند از این ظرفیت های عظیم درست استفاده کنند؟
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با اشاره به زلزله ۱۴ سال قبل شهر بم گفت: باید از آن اتفاق تلخ عبرت گرفته شود و بافت های فرسوده را قبل از حوادث اینچنینی ترمیم کرد؛ هر سال ۸۰۰ هزار ازدواج در کشور می شود و علاوه بر آن نزدیک به ۲۰۰ هزار بافت روستایی نیز باید مرمت شود و علاوه بر آن ۵۰۰ هزار بافت فرسوده نیز وجود دارد که باید بازسازی شود؛ یعنی مجموعا حداقل هر سال باید یک ملیون و نیم واحد مسکونی تازه بنا کرد، ولی در این ۴ سال چه کاری انجام شد؟
جلیلی افزود: در دولت قبل ۵ / ۱ ملیون واحد مسکونی ساخته و تحویل مردم داده شد و علاوه بر آن تا سال ۹۲ هفتاد درصد از یک ملیون واحد دیگر از پروژه مسکن مهر نیز تکمیل شد و تن ها تکمیل ۳۰ % آن برعهده دولت یازدهم بود، ولی در این ۴ سال نه تن ها این کار را هم انجام ندادند بلکه به بهانه های متفاوت اصل این کار را غلط توصیف کردند و امروز علاوه بر شدت یافتن نیاز مردم به مسکن، وقت های فراوان ایجاد اشتغال از طریق ساخت و رونق بازار مسکن نیز از دست رفته است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مبلغ نقدینگی تا سال ۹۲ که ۴۷۰ هزار میلیارد تومان بود، گفت: این رقم امروز نزدیک به ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومان شده است هست، ولی مشخص نیست زیاد کردن ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی نقدینگی در این ۴ سال چه مشکلی از مردم را حل کرده است و اصلا این حجم از پول کجا رفته است؟
جلیلی با بیان اینکه یکی از بهانه های دولت یازدهم جهت تعطیلی مسکن مهر این بود که این طرح باعث زیاد کردن ۴۰ هزار میلیارد نقدینگی شده است هست، گفت: اگر هم چنین بود لا اقل این طرح توانست حداقل دو و نیم میلیون ایرانی را صاحبخانه کند، ولی شما با زیاد کردن ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی چه مشکلی از مردم را حل کردید؟
سعید جلیلی همچنین در جمع مردم شهرستان عنبرآباد نیز حاضر شد و با بیان اینکه میگویند اگر ما نباشیم روابط خارجی کشور عزیزمان ایران با دنیا بهم می خورد، گفت: شما که اینقدر مدعی دیپلماسی و روابط خارجی با دنیا هستید در این ۴ سال چه کردید و چه مشکلی از مردم را از طریق دیپلماسی توانستید حل کنید؟ سال گذشته روسیه ۱۱ میلیارد دلار واردات صیفی جات داشت، ولی از این مقدار سهم صادرات صیفی جات کشور عزیزمان ایران به روسیه تقریبا هیچ بوده است و مرکبات کشاورز کرمانی به علت سوء تدبیر مسئولان خراب شد و امکان صادر به کشورهای همسایه را پیدا نکرد.
وی افزود: وظیفه دولت این نیست که اگر یک سال بارش باران خوب بود، بگوید این نتیجه کار من است! بلکه باید با استفاده به موقع و صحیح از ظرفیت های متفاوت کشور از جمله دستگاه دیپلماسی، زمینه صادرات و فروش محصولات کشاورزی داخلی را فراهم سازد.
جلیلی افزود: مسئولان این دولت ادعا کردند که جهت ایجاد اشتغال حداقل به ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی نیاز دارند، ولی امروز بعد از ۴ سال می گویند سال گذشته فقط توانسته اند ۱ میلیارد دلار سرمایه جذب کنند! یعنی با این روند در ۴ سال آینده هم مسئله بیکاری حل نخواهد شد و سالهای سال جهت برطرف پرسشها وقت نیاز دارند و باید مردم معطل بمانند!
وی ادامه داد: در نگاه غیر انقلابی، پیشرفت کشور تا جایی مجاز است که دشمن اجازه دهد به عنوان نمونه راکتور اراک هیچ تزاحمی با ان پی تی یا حتی پروتکل های آژانس نداشت، ولی در آن بتون ریختند، چون ادامه پیشرفت آن مورد تایید دشمن نبود.
جلیلی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در بخش فرهنگ نیز بسیاری از اسناد اوج دستی کشور را ر ها کردند و به سرعت سند یک شرکت به اصطلاح بین المللی را امضا و اجرا کردند؛ بگونه ای که همگان صدای اعتراض صریح رهبر معظم انقلاب در این باره را شنیدند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز در منطقه کشوری مانند عربستان سعودی با تمام توان دو سال شبانه روز به مردم یمن حمله می کند و دنیا تماشا می کند و ساکت هست، آیا نباید قدرت دفاعی و بازدارنده داشته باشیم؟ آن گاه بعضی می گویند آیا شهرهای موشکی و توان دفاعی کشور را نشان می دهید؟ می گویند این کار خنجر به پشت ما بود!
جلیلی افزود: صبر متکی به وعده الهی با صبر متکی به وعده کدخدای ظالم تفاوت دارد. می گویند صبر کنید تا گلابی های برجام برسد! در حالی که این صبر مصداق جزع و التماس به کدخداست نه صبر جمیل و متکی به توان ملت و اراده خدا.
وی ادامه داد: ۶ کشوری که با کشور عزیزمان ایران گفتگو کردند نه در سال ۹۲ بلکه از تابستان ۸۷ پای میز مذاکره با کشور عزیزمان ایران حاضر شدند، لیکن کشور از همان موقع توانمند شده است بود و ۱ + ۵ راهی جز گفتگو با ما نداشت.
جلیلی گفت: در برجام، توان کشور را معامله کردند که در طول وقت و بواسطه صبر بدست آمده بود و این توانمندی با دیپلماسی التماسی هیچ گاه بدست نمی آمد.
جلیلی همچنین در مسجد جامع شهرستان کهنوج نیز حاضر شد و در جمع مردم این شهر گفت: بنده سال ۹۲ هم اعلام کردم آیا باید ۷۰ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در کشور وجود داشته باشد، ولی متاسفانه امروز بعد ۴ سال این رقم حداقل بر اساس گفته های معاون اول رییس جمهور به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده! در حالی که وظیفه یک دولت برخورد و تلاش جهت کم کردن این رقم باید باشد نه آنکه بعد ۴ سال تازه اعلام شود معوقات زیاد هم شده است است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از طرح مباحث فرعی به وسیله دولتمردان گفت: مردم میگویند مسئله مهم امروز ما بیکاری و اشتغال هست، ولی گفته می شود آیا فلان آواز مدتی است از تلوزیون پخش نمی شود؟! یا به یکباره می گویند اگر رقبای ما سر کار بیایند اینترنت را فیلتر می کنند! شما باید پاسخ دهید با این همه ادعا در این باره به نسبت کشوری مثل هند یا پاکستان که در همین منطقه ما هستند چقدر توانستید جهت کشورازطریق اینترنت اشتغال ایجاد کنید و ارز آوری داشته باشید؟
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه تفکری که حد و توان مردم کشورش را پختن آبگوشت بزباش بداند و بگوید جهت حل مشکلاتمان باید از خارج مدیر وارد کنیم نه تن ها نمی تواند مشکلی را حل کند بلکه بر پرسشها اضافه هم می کند، گفت: امروز کار به جایی رسیده که با افتخار سرویس پذیرایی قطار را هم دست یک کترینگ اتریشی می دهند و از اعتماد به توان داخلی در این حد نیز دریغ می کنند!
وی افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده است به وسیله مسئولان دولت فعلی هر سال حداقل ۱۲ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود! چرا؟ هنگامی که خود دولت می گوید کارت سوخت مورد نیاز نیست، طرح شبنم متوقف شود، کد رهگیری آیا باشد و تمام زمینه های شفافیت از بین می رود طبیعی است که قاچاق کالا نیز افزوده شود.
جلیلی ادامه داد: یک نفر هزار میلیارد تومان از یک بانک وام با سود اندک گرفته و در بانک دیگر با سود ٢٠ درصد سپرده است! در حالی که بسیاری از مردم عادی نمی توانند یک وام راحت را دریافت کنند.
وی با بیان این که مردم منبع قدرت کشور هستند، اظهار داشت: باید توده مردم سرسفره انقلاب بنشینند نه عده ای خاص خوار.
جلیلی در آخر تصریح کرد: اگر امروز می گوییم برادر عزیزمان جناب حجه الاسلام رییسی اصلح است به خاطر این است که معتقدیم تفکر انقلابی و رویکرد درست است که می تواند کشور را به سمت جلو ببرد و پرسشها مردم را حل کند و امروز بیش از هر وقت دیگری نیاز به تفکری داریم که کمک به محرومین و مستضعفین و توجه به مردم برایش یک اصل اساسی باشد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | اخبار سیاسی | احزاب و تشکل ها | کرمان | سعید جلیلی | قاچاق کالا |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog